Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Wrocławski Opałek 2N 2G

wpisy na blogu

Ostatnie zakupy w tym roku - dachówka i porotherm

Blog:  makos
Data dodania: 2013-12-11
wyślij wiadomość

Czas nas goni, a my robimy jak najwiecej zakupów w tym roku aby dostać chociaż pare groszy zwrotu z podatku VAT.

Ściany nośne zamierzamy budować z porothermu. Zastanawialismy się tylko nad sposobem budowania. Do wyboru mieliśmy standardową zaprawe albo dryfix. O budowaniu na sucho słyszeliśmy kilka dobrych opini, cena jednak nie wychodziła zachęcająco. W pierwszej wycenie przedstawionej nam przez hurtownie budowa z porothermu dryfix wychodziła drożej niż na zwykłą mokra zaprawę. Jednak dzięki zdolnościom negocjacyjnym mojego męża udało się zjeść z ceną do pułapu opłacalności. Nasza druga wycena porothermu dryfix jest zbliżona do ceny porothermu z mokrą zaprawą. Dlatego postanowilismy spróbować nowej technologi :). 

Z wyborem dachówki też nie mieliśmy dużego problemu. Od samego początku byliśmy zdecydowani na ciemną, płaską, ceramiczną dachówke. Jak się okazuje niewielu producentów ma takie dachówki w zwojej ofercie. A jesli już mają to zazwyczaj po jednym modelu. Do tego ograniczona dostępnośc niektórych dachówek na koniec roku skłoniła nas na kompromis w postaci dachówki Bogen Reform C11. Zaoferowana przez hurtownie cena przypadła nam do gustu. Obejrzeliśmy również dach na żywo w wykonaniu tej dachówki i bardzo nam się spodobała. Nie jest to może do końca płaska dachówka ale swoim kształtem jest dość nowoczesna, a na tym zależało nam najbardziej. :):)

Przykład dachówki ze strony http://www.dachyostrow.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podsumowując kolejne trudne decyzje za nami :):). Teraz możemy już w spokoju przygotowywać się do świąt :). A jak wam idą przygotowania do świąt? Czujecie już świąteczną atmosfere?

6Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-12-11 09:44:38
Przy dryfixie wazne jest aby idealnie polozyc pierwsza warstwe a pozniej juz idzie jak burza. Dostajac cene jak za zwyklego pustaka to nie sie co zastanawiac. Co do dachowki to bardzo podobna do naszej. Tez mielismy wycene na Bogena i byl tanszy o 5 tys ale mnie nie przekonal. Pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-28 21:49:43
Murowanie w Dryfix jest bardzo proste i raczej nikt kto się jednak zdecydował na taką technologię nie miał potem problemów z wykonaniem. Warto zawsze też popytać u ekip z którymi się rozmawia czy mają zrobione szkolenie z murowania w Dryfix - Wienerberger organizuje coś takiego cyklicznie i nie ma problemu ze znalezieniem ekipy na ten materiał. Śmiem twierdzić, że jest to wręcz łatwiejsze niż znalezienie kompetentnych ludzi do silikatów :) A co do kosztów dryfixa, to jak się weźmie pod uwagę całość kosztu wymurowania ściany (czyli materiał, robocizna, transport, koszty sprzętu i półproduktów) to dryfix wychodzi taniej. Nie trzeba rozrabiać zaprawy, przywozi się ją w bagażniku samochodu osobowego, rozprowadza się bardzo szybko i bezproblemowo. Polecam tą technologię! :)
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2013-12-11 18:07:58
Podobnie jak wy zdecydowaliśmy sie na dachówkę Bogen Reform C11 antracyt glazura. Niestety chcieliśmy do tego koloru gąsior nr1(wg katalogu) jest on prostszy przez co bardziej nam sie podobał niestety jest dostępny tylko w czarnej angobie :( Jeszcze w tym roku dachówka powinna dojechać :)
odpowiedz
moniab-k1
Data dodania: 2013-12-30 00:04:02
Hmm dziwny wybór jeśli chodzi o dachówkę - najbardziej spójny i kompletny system dachowy ma Koramic - tam na pewno nie byłoby problemu z doborem kolorystyki gąsiorów czy innych elementów. Cenowo wbrew pozorom jest też bardzo dobrze - Alegra 9 jest tańsza za m2 niż większość innych dachówek ceramicznych...
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2013-12-30 12:15:43
Gdzieś czytałam że Koramic i Bogen to ta sama fabryka. Wypuszczają dachówki robione w tej samej fabryce i z tej samej gliny tylko pod dwoma markami. Może dlatego są do siebie zbliżone cenowo :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2016-08-16 14:26:34
temat stary, ale jak sprawuje Rio Wam dachówka? My przymierzamy się do niej i jesteśmy ciekawi opinii. Pozdrawiam
odpowiedz

Stan zero gotowy !!

Blog:  makos
Data dodania: 2013-12-01
wyślij wiadomość

Udało się - mamy stan zero :):). Zarys naszego domku już jest w pełni widoczny. Dzisiaj pierwszy raz spacerowałam po kuchni , salonie, garażu... Miło było sobie wyobrazić, że niedługo w kuchni bedziemy gotować, w salonie siedzieć itp... Wyobraźnia mocno pracowała, już w myślach urządzałam pomieszczenia. :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Całe szczeście pogoda dopisała przy układaniu bloczków itd... Ekipa uwinęła się z całym stanem zero w 5 dni. Jak zaczeli kopać w poniedziałek, tak w piątek po południu kończyli wylewaniem 'chudzika'. Jesteśmy w szoku i mile zaskoczeni. No ale w 8 osób to praca aż się pali w rękach :):).

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Za radą wykonawcy wymieniliśmy zwykły styropian 15 cm (proponowany w projekcie) na syropian aqua 8 cm firmy Yetico- podobno chłonie on mniej wody. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Odrazu na etapie fondamentów pomyśleliśmy również o odgromówce, którą mamy wyprowadzoną ze zbrojenia w czterech rogach budynku. Oraz poprowadziliśmy 'zero' w miejscu w którym wchodzić bedzie prąd do budynku.

Dodatkowo w kotłowni sterczy nam metrowa rura fi 200, wstępnie przygotowana pod przyszłe GWC. Napewno zamierzamy w Opałku zastosować wentylacje mechaniczną. Nad GWC jeszcze się mocno zastanawiamy, ponieważ jest do dośc duży wydatek i w pierwszym etapie może nam nie starczyć funduszy. Aby jednak nie kuć w przyszłości fundamentów położyliśmy dodatkową rure na tzw. 'zaś'.blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz zostało nam juz tylko zabezpieczenie folią na zime. No i czekamy z niecierpliwością na wiosnę aby kontynuować budowę:).W między czasie koncentrujemy się na wyborze materiałów. Chcemy wybrać i zakupić ich jak najwięcej jeszcze do końca tego roku. Przed nami najtrudniejszy -- wybór dachówki. Bardzo nam się podoba płaska dachówka zaproponowana w elewacji Opałka, nadaje mu taki nowoczesny wygląd. Zobaczymy co nam zaproponują hurtownie i w jakich cenach :) A może wy możecie polecić jakiś dobrą dachówkę płaską ceramiczną??

 

Fundamenty

Blog:  makos
Data dodania: 2013-11-26
wyślij wiadomość

Pogoda nas nierozpieszcza :/. Ekipa przesunęła wykopy pod fundamenty na poniedziałek w nadziei że w tym tygodniu bedzie lepsza pogoda. W poniedziałek pogoda dopisała ale dzisiaj jak na złość w trakcie wylewania fundamentów mieliśmy prawdziwą zamieć śnieżną we Wrocławiu. :):)

Ponieważ pogoda jest już bardziej zimowa niż jesienna, postanowiliśmy zamówić troszkę lepszy beton z dodatkiem plastyfikatorów, aby mrozik nie był mu przeszkodą :):)

Oby pogoda jutro była lepsza niż dzisiaj, bo ekipa zaczyna układać bloczki.

Wczoraj pierwszy raz mogliśmy wkońcu dostrzec kontury naszego domu. Jupiii :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

4Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-11-26 21:43:18
beton z dodatkiem antyzamarzeniowym.mam nadzieje że pogoda dopiszę podczas murowania bloczków.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-11-27 07:56:51
gratki! fajne uczucie, prawda? :o) 3mamy kciuki za pogodę! M.
odpowiedz
Data dodania: 2013-11-27 08:54:44
cieszymy się razem z Wami, mam nadzieję, że pogoda super Wam dopisze i dacie radę z pracami :) Pozdrawiamy :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-11-29 22:03:27
Oby przymrozkow i mrozu nie bylo bo szkoda by beton zmarnial - trzymamy kciuki aby sie wszystko jakos "przeslizgalo". Pozdrawiamy.
odpowiedz

No to starujemy!

Blog:  makos
Data dodania: 2013-11-19
wyślij wiadomość

Dzisiaj oficjalnie zaczelismy budowe naszego wymarzonego domku. Od samego rana operator koparki zbierał humus pod fundamenty. Trochę się napracował, bo przy okazji sprzątnął też zalegający nam na działce gruz z korzeniami.

Dokończylismy też tymczasowe ogrodzenie z siatki leśnej, no i mamy też naszą pierwszą bramę :) zrobioną przez mojego tate. Jeśli pogoda jutro dopisze to ekipa zaczyna kopać fundamenty. Nasz plan to wykonać stan zero do końca listopada. Trzymajcie kciuki aby niepadało. :)


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

5Komentarze
Data dodania: 2013-11-19 20:49:35
Nareszcie! Super wiadomość! Startujcie, mocno trzymamy kciuki za Wasz stan 0 no i za pogodę, by dopisała. Powodzenia. Pozdrawiamy :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-11-19 21:48:03
gratuluje :) i trzymam kciuki za pogodę ;)
odpowiedz
dordar  
Data dodania: 2013-11-20 08:54:53
Gratuluję:)) Trzymam kciuki za pogodę:)))
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-11-20 15:11:37
trzymam kciuki za wasz plan i jego wykonanie.pozdrawiam...
odpowiedz
mariluk  
Data dodania: 2013-11-24 20:23:09
powodzenia!!!
Super Witajcie w gronie ulubieńców Opałka, trzymamy kciuki:)))
odpowiedz

PNB oraz adaptacja Opałka :)

Blog:  makos
Data dodania: 2013-11-04
wyślij wiadomość

Nareszcie :), po długim oczekiwaniu mamy upragniony papierek PNB. Wrocław pozwolił wybudować nam nasz domek :). Ponieważ pogoda jak narazie dopisuje, wiec jest szansa że uda nam się postawić zero w tym roku. 

W najbliższym czasie czekają nas: poszukiwania geodety do wyznaczenia budynku, omówienie szczegółów z kierownikiem budowy, ogrodzenie działki siatką leśną na czas budowy, no i oczywiście dogadanie szczegółów z ekipą wykonawczą. Troche tego jest a mamy na to dwa tygodnie :).

W miedzy czasie dorzucę obiecane zdjęcia naszej adaptacji Opałka. W ostateczności zdecydowaliśmy się na nsp. zmiany:

Zmiany ogólne:

- podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek

- poszerzenie garażu o 65cm

- likwidacja kominów w związku z planowaną rekuperacją (na projekcie tego nie widać ponieważ będzie to wykonane w osobnym projekcie w trakcie budowy)

- ocieplenie ścian styropianem 20cm

Zmiany na parterze:

- poszerzenie kuchni poprzez przesunięcie ścianki w spiżarni

- zmiana układu ścianek w przedpokoju i spiżarni

- poszerzenie wejścia do kuchni od strony salonu

- likwidacja drzwi miedzy kuchnią a salonem

- dorobienie wykuszu

- poszerzenie wejścia zewnętrznego aby mogło pomieścić drzwi dwuskrzydłowe

- zmiana układu i rozmiaru okien w kuchni

- usunięcie drzwi tarasowych w salonie

- zmiana rozmiaru okien w salonie

- zmiana typu okien w garażu na luksferowe

Zmiany na poddaszu:

- likwidacja drzwi miedzy sypialnią a garderobą

- likwidacja ścianki miedzy łazienką a garderobą

- powiększenie okien połaciowych w łazience i garderobie

- zmiana rozmiaru drzwi balkonowych

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

3Komentarze
Data dodania: 2013-11-04 16:00:54
Gratuluje.. a więc do dzieła :)
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-11-04 19:22:51
czyli kominka(typowego) nie bedzie i zastanawiam sie jak odprowadzicie spaliny z kotła gazowego??bedzie rura wychodząca w ścianie??czy inne rowiazanie??pozdrawiam i gratuluje pozwolenia:-)
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2013-11-04 19:55:51
Hmm, może nie do końca dokładnie się wyraziłam, kominy zostaną, zlikwidujemy tylko cześć otworów, które służą w opałku do wentylacji grawitacyjnej. Tak wiec standardowy kominek z pewnością będzie :):)
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
makos
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 304159
Komentarzy: 774
Obserwują: 295
On-line: 9
Wpisów: 116 Galeria zdjęć: 480
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik