Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Wrocławski Opałek 2N 2G

wpisy na blogu

O czym najlepi pomyśleć przed tynkami i wylewkami?

Blog:  makos
Data dodania: 2014-03-24
wyślij wiadomość

U nas prace trochę zwolniły. Czekamy jak konie w blokach startowych na montaż okien. Wstępnie mają nam je zamontować w okolicy świąt Wielkanocnych. Wydaje się że to już niedługo, tak wiec cierpliwie czekamy.... :)

W między czasie zastanawiamy się, o czym powinniśmy pomyśleć przed położeniem  tynków, wylewek i instalacji wewnętrznych. Powoli już planujemy co i jak chcemy urządzić,  oraz gdzie co ma stać. 

Jak na razie poradzono nam przed instalacją wodno-kanalizacyjną, zastanowić się gdzie mają stać i jakie mają być sanitariaty. Jak się okazuje w przypadku WC podwieszanych trzeba się już zdecydować na markę. Bo przyciski do WC pasują tylko do konkretnych modeli stelaży. Jeśli planujemy odpływ linowy w prysznicu to też trzeba o tym już pomyśleć. A przed tynkami musimy się zastanowić czy chcemy baterie podtynkowe czy nie? Ehhh myślałam, że na to jeszcze przyjdzie czas, a tu już trzeba robić konkretne plany.

W przypadku instalacji elektrycznej musimy wiedzieć jaki rodzaj oświetlenia, mniej więcej jak rozmieszczony. Gdzie mają być gniazdka i włączniki. Czy i gdzie planujemy podwieszane sufity....

Rozmawialiśmy też wstępnie z firmą zajmującą się budową studni przydomowej. Chcielibyśmy wodę ze studni używać do nawadniania ogrodu i ewentualnie mycia samochodu.

Czy jest jeszcze coś o czym powinniśmy pomyśleć przed wylewkami i tynkami?

 

7Komentarze
Data dodania: 2014-03-24 18:56:22
Witam Wydaje mi się, że o wszystkim pamiętacie;)my też cały czas rozmyślamy czy pamiętamy o wszystkim;)my robiliśmy projekty łazienek przed hydraulika i kanalizacja...dużo łatwiej nam teraz przy wyborze sanitarki...;)i podaniu dokładnych wymiarów dla fachowców...bo o wszsytko pytają...;)))powodzenia:)
odpowiedz
dordar  
Data dodania: 2014-03-24 18:58:56
To planowanie jest niby przyjemne, ale czasami głowa od tego boli:DD Dla mnie najgorsza będzie elektryka:))
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-25 20:52:05
Dla mnie też najgorsza jest elektryka;( ale już powoli zbliżamy sie do końca;)
odpowiedz
Odpowiedź do dordar
Data dodania: 2014-03-24 18:59:56
wydaje mi się,że o wszystkim pamiętacie, sama właśnie się zorientowałam,że muszę szybko kupić odpływ liniowy, dzieki, powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2014-04-03 10:30:08
U nas pan Mariusz ma jutro montować okna :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-04-09 11:47:23
można pomyśleć również nad zebraniem deszczówki i wykorzystać ją na podlewanie ogrodu,niektórzy wykorzystujuą ją również do spłukiwania wody w wc :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-04-22 12:49:16
to planowanie nie wiem czy jest przyjemne, bo trzeba wiedzieć wszystko już teraz , to jest masakra: światło wszędzie, na wyspie prąd,tunel na kable od telewizorów żeby się nie walały za szafkami, wyprowadzenie na taras światła i prądu, a to dopiero początek bo jeszcze czy z lewej czy z prawej na dole czy u góry...ale jak już się ten etap przejdzie to są następne decyzje do podjęcia...oby do parapetówki :)
odpowiedz

Pianka PUR czy wełna do ocieplenia poddasza?

Blog:  makos
Data dodania: 2014-03-19
wyślij wiadomość

Ostatnio zaczęliśmy rozważać użycie pianki PUR zamiast wełny do ocieplenia poddasza. Co prawda ocieplanie poddasza zaplanowaliśmy sobie na jesień, kiedy będziemy już po tynkach i wylewkach. Wszystko musi odparować aby wilgoć nie wsiąknęła w ocieplenie poddasza. Tak czy inaczej rozmawialiśmy już wstępnie z firmą zajmującą się ociepleniem poddasza pianką poliuretynową. Takie rozmowy są bardzo przydatne, bo dzięki temu możemy rozważyć wszystkie za i przeciw. Cenowo pianka wychodzi około kilka tyś. więcej niż wełna z robocizną. Jest jednak kilka zalet które są kuszące:

- Czas położenia to 2-3 dni robocze, gdzie w przypadku wełny to 2 tygodnie.

- Szczelniejsze krycie. Przy wełnie słyszeliśmy o przeciekaniu. Zdarza się, że śnieg lub woda dostaje się pod dachówkę i membrane powodując nasiąkanie wełny. Do tego wełna z czasem się trochę przemieszcza i robią się szczeliny itp.

- Zaletą wełny jest jednak jej niepalność, pianki są tylko samo gasnące (robiliśmy test na próbce pianki, którą dostaliśmy :):) ). Chociaż przy ilości drewna jaką ma dach opałka nie ma dużej różnicy. Jeśli będzie pożar to i tak dach spłonie, nawet przy wełnie.

- Mniejsza warstwa krycia pianką niż wełną, zyskujemy wyższe poddasze. Pianka jest rozprowadzana tylko między krokwiami, dlatego płyty k-g można mocować już na krokwiach. Przy wełnie na krokwie przychodzi  około 10 cm wełny i dopiero płyty k-g. 

Mamy nad czym się zastanawiać w przerwie nad bierzącymi rzeczami. A wy rozważaliście może pianki PUR? Macie jakieś opinie?

 

4Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-03-19 12:55:53
ważne czy te zalety pianki prezkładaja sie na tą różnice w cenie.musicie wiedzieć co jest dla was lepsze bo niektórzy nie patrzą na wady czy zalety tylko na pieniądze.ja osobiście wybrałbym wełne ale to tylko mój wybór choc poddasza u nas nie bedzie ale bedzie wełna miedzy belkami stropu,pozdrawiam...
odpowiedz
dordar  
Data dodania: 2014-03-19 13:13:00
pianka
My myślimy o piance PIR - zamkniętokomorowej, pianka otwartokomorowa ma współczynnik lambda porównywalny do wełny (czyli grubość ocieplenia dachu taka sama) i też wymaga zainstalowania folii paroszczelnej. Tyle, że PIR jest ok. 50% droższa od PUR. Ciekawa dyskusja na ten temat jest na blogu eksperckim "warcisław".
odpowiedz
birbi  
Data dodania: 2014-03-19 19:30:59
No tak... bo jak się nie deskuje dachu to potem dach przecieka. deskowanie + papa. tak wygląda dach z membraną po 8 latach. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?76442-Pe%C5%82ne-deskowanie-dachu/page42
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-20 07:49:39
U nas raczej stanie na wełnie, jakoś ta pianka nam się nie kalkuluje. A jeśli chodzi o to ocieplanie jesienią, to chyba lekkie przegięcie. Wiosną, latem tynki i wylewki schną momentalnie. My wylewki robiliśmy pod koniec zeszłego roku, więc na schnięcie tynków dajmey maks 4tyg, choć mówią, że i dwa na gipsowe wystarcza.
odpowiedz

Poddasze.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-03-16
wyślij wiadomość

Tak jak obiecałam wrzucam kilka fotek z gotowego poddasza. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na podział pomieszczeń przedstawiony na poniższym planie:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzięki poszerzeniu garażu o 60 cm i podniesieniu ścianki kolankowej o jeden bloczek zyskaliśmy wiecej miejsca na łazienke i pralnie (garderoba według projektu). Wejście do pralni ma być z łazienki przez drzwi rozsuwane. Narazie wygląda to następujaco:

Łazienka:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pralnia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Zmieniliśmy też trochę układ ścianki między łazienką a sypialnią. Postanowiliśmy zabrać trochę powierzchni w sypialni aby zyskać miejsce na duży prysznic w łazience. Zrezygnowaliśmy z garderoby dostępnej z sypialni na rzecz szafy wnękowej. A o to i sypialnia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Reszta pokoi została według projektu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Korytarz:

blog budowlany - mojabudowa.pl

2Komentarze
Data dodania: 2014-03-16 19:51:02
Ważne żeby dla domowników było funkcjonalnie :)
odpowiedz
ablondi  
Data dodania: 2014-03-19 12:18:31
My też podnosiliśmy ściankę kolankową,to dobry pomysł bo pomieszczenia są bardzie funkcjonalne.A z tą pianką to też się musimy zastanowić.Pozdrawiam!
odpowiedz

SSO gotowe!

Blog:  makos
Data dodania: 2014-03-09
wyślij wiadomość

Udało się! W czwartek oficjalnie skończyliśmy SSO. Ogromny etap naszej budowy za nami :) Wszystkie ściany na miejscu, dach pięknie się prezentuje chociaż ciągle brudny a z daleka wygląda jakbyśmy mieli czerwoną dachówke. 

Następny krok to projektowanie instalacji elektrycznej. Dzisiaj, na spokojnie, zastanawialiśmy się które gniazdka zostawić, a które usunąć, które przenieść, a które zostawić. Na dniach bedziemy rysować gniazdka na ścianach. Całą instalacje chcemy położyć przed tynkami ale po wstawieniu okien, aby na wszelki wypadek kable nóg nie dostały :). 

Przed wstawieniem okien i rolet, musimy jeszcze wytynkować wnętrza okien (potrzebne do położenia ciepłego montażu okien) oraz docieplić nadproża styropianem. 

A oto foto-relacja z SSO:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Rzut oka na salon:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przedpokój, spiżarnia, wejście do garażu i łazienki na dole:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W spiżarni zamierzamy wstawić drzwi Alfa Porta: http://www.youtube.com/watch?v=IUfSk7m9ti4

Wejście główne z wewnątrz i z zewnątrz. Narazie bez scianki ogradzajacej przedpokój od salonu. Ciągle rozważamy kilka pomyslów, jak ozdobna scianka, rozsuwane drzwi itp. :

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Niedługo postaram się wrzucić też zdjęcia z piętra oraz opisać kilka zmian jakie zrobiliśmy w ściankach działowych.

2Komentarze
Data dodania: 2014-03-09 20:57:31
Od razu widać, że ekipa porządna. Wszędzie czysto :). PS. Wylot spalin z kominka jest w dobrym miejscu? Nie będzie problemu z podłączeniem wkładu kominkowego? Z tego co widzę to obudowa kominka zakryje wyczystkę.
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-10 07:54:00
Gratulujemy SSO - bardzo ladnie sie prezentuje. My tez teraz elektryke przerabiamy. Pozdrawiamy.
odpowiedz
makos
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 262819
Komentarzy: 774
Obserwują: 295
On-line: 9
Wpisów: 116 Galeria zdjęć: 480
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników