Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Wrocławski Opałek 2N 2G

wpisy na blogu

Podłogówka - ostatni krok przed wylewkami.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-06-28
wyślij wiadomość
Dzisiaj na piętrze podziwialiśmy gotowe slalomy rurek od podłogówki. Fachowcom od ogrzewania został jeszcze cały parter do rozłożenia ale podobno ma to zająć tylko dwa do trzech dni.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl  blog budowlany - mojabudowa.pl

W pokojach i na holu rozstaw między rurkami to 15 cm, natomiast w łazience i pralni 10 cm. W sumie na piętrze wyszło 10 pętli. Rozdzielnie umieściliśmy w centralnym punkcie parteru, tak aby ograniczyć straty ciepła na długich przepływach. Stąd nasza rozdzielnia jest w holu w ścianie na przeciwko schodów. 

Po za bieżącymi sprawami powoli rozglądamy się za ekipami od karton gipsów na sufity poddasza i ocieplenia zewnętrznego. Do końca sierpnia musimy być gotowi na ocieplenie dachu pianką PUR. Niestety przed piankowaniem musimy się trochę przygotować, tzn. ocieplić budynek z zewnątrz (przynajmniej pod dachem), oraz zamocować mocowania do karton gipsów sufitowych na poddaszu. Czas nagli ale optymizmu nam nie brakuje. Mam nadzieje, że uda się znaleźć dobre ekipy i zrobić wszystkie przygotowania na czas. :)

 
7Komentarze
Data dodania: 2014-06-28 21:50:43
To identycznie jak u mnie piana ale najpierw ocieplenie żeby nie uciekla hee hee plan do końca sierpnia ..ale cos czuje ze nie dam rady i. Na wrzesień sie przesunie
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-29 00:51:47
Pianka pur
Witam. Czy wyceniał wam ktoś ocieplenie dachu pianka pur? Jakie to sa koszty? Gratulacje postępów
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-29 20:35:17
Witam, nam wyceniono ocieplenie pianką na 5503,68. Jeszcze się zastanawiamy czy tym ocieplimy, opinie są różne i trzeba to dobrze przemyśleć. Makos co zadecydowało, że wybraliście ten sposób ocieplenia? I jakie będziecie robić wylewki?
odpowiedz
Odpowiedź do martakrzysztof
makos  
Data dodania: 2014-06-29 21:19:43
Cześć, nam piankę wycenili na 3,9 zl za cm, czyli przy 22 cm na m2 wychodzi 87zl. Zdecydowaliśmy się na piankę kierując się opiniami i doświadczeniami użytkowników. Byliśmy na kilku konsultacjach z firmami, które kładą pianki. Trzeba uważać bo nie wszystkie proponowane nam pianki miały aprobatę techniczną. Po przetestowaniu kilku próbek wybraliśmy kanadyjską piankę "ICYNENE". Wylewki standardowe z miksokreta około 6 cm.
odpowiedz
Odpowiedź do monia--b
morien  
Data dodania: 2014-07-03 13:17:17
Witam, mam pytanie do Was Blogowicze:) o piankę, czy warto ją robić zamiast waty? ktoś mi mówił, że aby ocieplić poddasze pianką potrzebuję mieć w domu wentylację mechaniczną a nie grawitacyjną (to już odpadamy, bo nie robimy mechanicznej)i że piankę najlepiej robić przed tynkami, a tu już za późno-panowie tynkują naszą kendrę. Jaka jest Wasza wiedza w tym temacie ? Pozdrawiam, Aga
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-07-03 18:07:59
Cześć, o tym czy warto i jakie są różnice między wełną a pianką dużo się rozpisują w necie na forach budowlanych. Warto poczytać :). Jeśli chodzi o rodzaj wentylacji my słyszeliśmy tylko o tym, że musi być dobra wentylacja. Nigdzie nie natknęliśmy się na wymóg wentylacji mechanicznej. Jak również żadna z firm zajmujących się piankowaniem, z którą rozmawialiśmy, nie wspominała o tym. A to że piankę najlepiej robić przed tynkami to jakaś bzdura. Tak samo jak w przypadku wełny, również piankę należy kłaść po tynkach i wylewkach, tak aby parująca woda nie osiadała w ociepleniu poddasza. Powodzenia w podjęciu decyzji.
odpowiedz
Odpowiedź do morien
morien  
Data dodania: 2014-07-04 08:42:34
Dziękuję za cenne uwagi:)
odpowiedz
Odpowiedź do makos

Czym wykończyć balkon?

Blog:  makos
Data dodania: 2014-06-24
wyślij wiadomość
Termin wylewek już ustalony. Ekipa od wylewek przygotuje też balkony pod wykończenie. Do tego czasu musimy zdecydować się czym docelowo chcemy wykończyć balkony, gdyż od tego zależy grubość wylewki na balkonach.

Myślimy nad tym aby balkony i wejście główne wykonać tym samym materiałem aby było spójnie. Pomysły na taras zostawimy sobie na później jak będzie spokojniej.

Na pewno odpadają płytki i klinkier (złe opinie i doświadczenia). Początkowo myśleliśmy o kompozycie drewna ale ostatnio skłaniamy się coraz bardziej w stronę płyt betonowych. W oko wpadły nam płyty imitujące kamień naturalny (piaskowiec, trawertyn). Jest kilka ciekawych produktów firmy Buszrem, Libet czy Semmelrock.

Przykład: http://www.buszrem.pl/product/35/44/44/50/STRUKTURA_PIASKOWCA.html

Zastanawiamy się jednak czy to dobry pomysł, czy to się nadaje na balkon? Spotkaliście się może kiedyś z takim wykończeniem balkonów? A wy czym planujecie wykończyć balkony?
 
5Komentarze
Data dodania: 2014-06-24 10:50:28
Ja myslalem o czyms takim co imituje piasek - to jest taka jakas cienka wylewka zywiczna jaka stosuje sie na basenach - wodoszczelne, ladnie wyglada i pasuje do wszystkiego - takiego mamy plana ;)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-24 15:04:39
Zawsze wydawało mi się, że na balkon płytki są najodpowiedniejsze i nawet nie myślałam nad inną opcją, trzeba poczytać to i owo. Jeśli zostaniemy przy płytkach na balkonach to będą wyłożone tymi imitującymi drewno ROVERE by My Way z Paradyża kolor Bianco natomiast taras wyłożymy płytami Semmelrock LA LINIA w kolorze szarego granitu. Powinno się to razem dobrze zgrać ;)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-25 08:17:57
My też myśleliśmy o płytkach.. ale ostatnio wszyscy doradzają nam płytki tarasowe, bądz deski- coś co można łatwo zdemontować nie niszcząc izolacji. Tak na wypadek gdyby za kilka lat coś trzeba było poprawić.
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-06-25 13:10:16
No właśnie nam też dużo osób doradza płyty tarasowe z betonu najlepiej ułożone na wspornikach, tzn. taras wentylowany. Wtedy tak jak piszesz ewentualne poprawki są prostsze i nie trzeba kuć.
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-25 15:52:55
a jak macie zrobiony balkon? bo u nas sytuacja jest taka, że płyta balkonu jest na równo z stropem w domu więc ewentualne ocieplenie balkonu od góry będzie takie samo jak w domu czyli 5cm i 5cm wylewki. Ale podobno można położyć sam styrodur o grubości 10cm kilka warstw siatki i kleju, izolacja i na to właśnie jakieś płyty tarasowe. zastanawiam się czy tak można..:)
odpowiedz
Odpowiedź do makos

Ocieplenie podłóg styropianem.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-06-20
wyślij wiadomość
Jak pewnie zauważyliście większość prac budowlanych zlecamy firmom zewnętrznym. W dużej mierze jest to podyktowane brakiem czasu oraz brakiem znajomości tematu. Są jednak proste prace, które udaje nam się wykonać własnymi siłami. W tym tygodniu na przykład, dzięki pomocy rodziny ułożyliśmy styropian na wszystkich podłogach. Na dzień dzisiejszy została już tylko kotłownia do skończenia. Cały domek jest też dokładnie wysprzątany i czeka na ekipę od instalacji podłogówki.

Jeśli chodzi o szczegóły wykonanego ocieplenie podłóg. Wybraliśmy styropian firmy Neotherm (http://www.neotherm.pl/)
Na parterze (oprócz garażu) ułożony został styropian Neodach Podłoga Premium (o wsp. <0,039) w dwóch warstwach 10cm +7cm. 
Na piętrze ułożyliśmy ten sam styropian tyle że w jednej warstwie o grubości 3cm.
W garażu ułożony został trochę twardszy rodzaj styropianu Neopodłoga Parking (o wsp. <0,036) w jednej warstwie 10cm.
Dodatkowo na całym parterze, oraz w łazience i pralni na pietrze pod styropianem została ułożona folia.

Następny krok należy do firmy wykonującej ogrzewanie podłogowe. Potem jakoś na początku lipca mamy już wstępnie umówionego wykonawcę od wylewek. Chcielibyśmy się uwinąć z wylewkami do połowy lipca aby z czystym sumieniem zrobić sobie wakacyjną przerwę. Gdy podłogi będą wysychać, my będziemy odpoczywać na wakacjach :)), i zbierać siły na kolejne zmagania budowlane.

Na koniec kilka fotek ze styropianem ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
5Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-06-21 12:23:47
17cm na podłodze-bedzie ciepło i niskie rachunki:-)pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-21 17:15:59
Dobra robota! Będzie cieplutko :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-22 15:23:11
Najważniejsze aby był twardy styropian i w progach drzwi kładziemy całe arkusze. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-23 10:58:45
;) styro tez juz mam rozlozone teraz koncza mi rozkladanie podlogowki - na przyszly tydzien bede chcial lac wylewki ;) pozdrawiamy!
odpowiedz
denex
Data dodania: 2016-11-18 14:20:25
Ocieplanie - pianka
No nie wiem, ja wolałem ocieplać pianką poliuretanową. Myślę, że wyszło znakomicie. Nie jestem przekonany do styropianu jeśli chodzi o ocieplania domu czy mieszkania. Jeśli chodzi o to czemu wybrałem piankę poliuretanową to myślę, że wystarczy przeczytać ten artykuł: http://izolacje-denex.pl/dlaczego-pur
odpowiedz

Dalszy ciąg instalacji....

Blog:  makos
Data dodania: 2014-06-15
wyślij wiadomość
Ostatnio dużo się działo i nie było kiedy napisać porządnego posta. W minionym tygodniu w naszym opałku przybyły kolejne rury i rurki. Równocześnie powstawała instalacja wodno-kanalizacyjna, odkurzacza centralnego i rekuperacji. Ekipy nie próżnowały i w sumie większość jest już zrobiona. Do dokończenia została tylko instalacja wod-kan. - w sumie jeszcze dwa dni pracy.

Hmmm, ale może po kolei.

Instalacja odkurzacza centralnego:
Położone zastały dwa wyjścia na rurę do odkurzacza i trzy szufelki. Na parterze wyjście na rurę będzie przy łazience dolnej (mniej więcej w centralnej części parteru). Szufelki zaplanowaliśmy w: kuchni, holu i przy kominku. Na piętrze jest tylko wyjście na rurę na ścianie w korytarzu.

blog budowlany - mojabudowa.pl   blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

Jednostka centralna ma stać w kotłowni. Zastanawiamy się nad odkurzaczem SC 355 Platinium firmy Beam. W sieci piszą o nim dużo dobrego.. A wy macie może jakieś doświadczenia z tym odkurzaczem? 

Instalacja wodno-kanalizacyjna:
Nasz pomysł na rozplanowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, przedstawiają załączone rysunki. Trochę się zastanawialiśmy nad kilkoma punktami ale ostatecznie postanowiliśmy dołożyć małą umywalkę w pralni i kotłowni oraz kran zewnętrzny z osobnym podlicznikiem na wodę do podlewania. 

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
A tak to wygląda w rzeczywistości:

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl  blog budowlany - mojabudowa.pl
Rekuperacja:
Dokładny plan rekuperacji postaram się opisać w kolejnym poście bo chyba i tak za bardzo się rozpisałam :D. Załączam jednak kilka fotek z postępów prac. Największe wrażenie robią rury w kotłowni. Wielkie srebne dżdżownice uwieszone u sufitu hehe :D.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl  blog budowlany - mojabudowa.pl

A od jutra powoli ruszamy z układaniem styropianu na podłogach. Pełną parą ruszymy pewnie po południu bo fabryka styropianu ma dostarczyć pocięty styropian dopiero po 13.
3Komentarze
Data dodania: 2014-06-15 21:59:06
Robota widzę idzie pełną parą. Gratuluję postępów!
odpowiedz
mariluk  
Data dodania: 2014-06-16 07:34:36
Kurcze też bym chciała odkurzacz centralny, muszę tylko mężulka mojego przekonać:)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-16 12:00:55
Jak odkurzacz to tylko Beam. Zresztą planujemy zakupić dokładnie ten sam model :) Z tym, że robiliśmy sami instalację, w sklepie na Krzemienieckiej, mozna kupić odpowiednie akcesoria.
odpowiedz

Instalacje wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-06-09
wyślij wiadomość
Od dzisiaj, w prawdziwie letnich upałach, dwie ekipy zaczęły prace nad kolejnym etapem budowy Opałka. Równocześnie rozkładana jest instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacja mechaniczna. W tym tygodniu mają zostać położone wszystkie rury, odpływy i wypusty, abyśmy w następnym mogli rozpocząć układanie styropianu na podłogach. 

Wybaczcie, że nie załączam żadnych zdjęć, ale ostatnio ciągle zapominaliśmy zabrać aparat. :)
Dzisiaj krótko, bo w tym upale mózg się lansuje i ciężko się myśli :).

Pozdrawiam
makos
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 262838
Komentarzy: 774
Obserwują: 295
On-line: 9
Wpisów: 116 Galeria zdjęć: 480
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik