Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Wrocławski Opałek 2N 2G

wpisy na blogu

Wakacje, i po wakacjach.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-07-29
wyślij wiadomość
Ehhh no i po urlopie, czas wrócić do rzeczywistości. Na szczęście pogoda nam dopisała nad polskim morzem więc wypoczęci i pełni nowych pomysłów wracamy do dalszej budowy naszego wymarzonego domku.

W tym miesiącu głównym tematem jest elewacja zewnętrzna, ocieplenie poddasza, wykończenie balkonów razem z barierkami oraz wybór kominka.
Zaczęliśmy od wyboru płytki na balkon, padło na http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/nardi w jasnym odcieniu. Jeśli chodzi o barierki to zastanawiamy się nad barierkami ze stali nierdzewnej. Wahamy się między stalą polerowaną a szczotkowaną - problemem jest różnica w cenie :/ :/. Jutro mamy spotkanie z panami od barierek, może rozwieją nasze wątpliwości :).

Jeszcze przed naszym urlopem udało się dokończyć wszystkie sprawy związane z budową. W sobotę 12 lipca panowie kończyli wylewać podłogi. A oto efekty po dwóch tygodniach wysychania :) blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
 
7Komentarze
dorrom  
Data dodania: 2014-07-30 22:52:56
Jaki fajny tuptuś ;-) Wszystko super, powodzenia w dalszych pracach!
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-07-31 20:54:20
Hehe dzięki. Nasz synek niedawno nauczył się chodzić i tak się rwie do chodzenia, że wchodził mi w każdy kadr. :D
odpowiedz
Odpowiedź do dorrom
Data dodania: 2014-08-01 08:06:50
Gratuluje wylewek :) Ale duży ten nowy Opałek. Salon jest ogromny :)
odpowiedz
morien  
Data dodania: 2014-08-04 12:51:07
Witam:) z wylewkami dom wygląda już jak dom:) super. Chciałam poprosić Państwa o namiary na firmy od barierek z Wrocławia i okolic ? Z góry dziękuję:)
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-08-05 08:09:32
Dzięki za miłe słowa :). Jeśli chodzi o firmy od balustrad to na razie nie mam Ci kogo polecić. Dzwoniliśmy do kilku, ale ze względu na obłożenie odmówiły nam. jedna z firm znalazła czas ale wycena jaką nam zaoferowano jest trochę wysoka i zaczęliśmy się zastanawiać czy naprawdę chcemy stal nierdzewną :)). Podeślę Ci adresy firm które znaleźliśmy na priv. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do morien
morien  
Data dodania: 2014-08-05 08:55:59
Dziękuję:) tak to z tymi fachowcami jest, jak są jacyś wolni to robią kiepsko, a Ci lepsi obłożeni i ceny mają wysokie. My w sumie nie wiemy czy balkon należy robić przed wylewkami, i co na niego damy, nie mamy wizji, widziałam, że sporo osób montuje barierki do czoła balkonu. Mąż tez chciał stal nierdzewną zamiast kutej barierki, ale może się okazać, że cena będzie decydująca. Pozdrawiam serdecznie:)
odpowiedz
Odpowiedź do makos
makos  
Data dodania: 2014-08-05 12:36:39
Też początkowo wyczytaliśmy że balustrady najlepiej robić równocześnie z wykończeniem balkonów no i od czoła. Niestety w Opałku z wykuszem balustrady od czoła (jak nam powiedział jeden z fachowców) mogą średnio wyglądać wizualnie ze względu na zagięcie. No i powoli skłaniamy się do montowania od góry.
odpowiedz
Odpowiedź do morien

Masa decyzji do podjęcia!

Blog:  makos
Data dodania: 2014-07-07
wyślij wiadomość
Zapowiada się stresujący tydzień. Tyle spraw do załatwienia, że głowa boli od samego planowania.

Dzisiaj przyjechali panowie od wylewek. Zmierzyli poziom i okazało się, że na piętrze mamy 2,5 cm różnicy w wysokości, dlatego wyjdzie od 6 do 9 cm betonu. Same wylewki panowie zamierzają zacząć w środę. Na razie przygotowują balkony. Dzisiaj balkony zostały pomalowane dysperbitem.

Również dzisiaj mieliśmy odbiór podłogówki. Wykonywana była próba szczelności (nabili 6 barów wody). Niestety po pewnym czasie bary zaczęły uciekać, i jak się okazało, jedna z rurek od ogrzewania podłogowego miała dziurę. Odbioru nie podpisaliśmy, a panowie fachowcy obiecali wymienić nieszczelną rurę. 

W między czasie udało nam się znaleźć firmę od ocieplenia i elewacji zewnętrznej. Panowie mają zacząć prace w drugim tygodniu sierpnia. A my do tego czasu musimy się zdecydować: jakim styropianem chcemy ocieplić dom, jaki rodzaj i faktura tynku oraz jak wykończyć cokoły?
Do tej pory rozważaliśmy styropian grafitowy. Po lekturze mamy pewne obawy. Jeśli zostanie źle położony (np. trzeba pilnować aby nie był układany na mocnym słońcu) mogą powstać szczeliny. A źle przyklejony (piszą że musi być zdrapany i przyklejony specjalnym klejem) może odpadać. Co robić? Zaufać fachowcom czy postawić na biały styropian?
Co do tynku też mamy dylemat. Najdroższy i najlepszy, bo najbardziej odporny na zabrudzenia jest tynk sylikonowy. Ze względów oszczędnościowych rozważamy jednak trochę tańszą mieszankę sylikatowo-sylikonową. Doradźcie, czy warto!  

Razem z elewacją zamierzamy wykończyć balkony. Tzn. położyć płytki i zamocować balustrady. W tym tygodniu będziemy mieć pierwsze rozmowy z fachowcami od wykańczania balkonów i barierek. Dam znać jak poszły :)

Ok wracam do poszukiwań wzoru na balustradę :).

 
4Komentarze
morien  
Data dodania: 2014-07-08 10:51:49
Witam:) a jakie będą u Państwa balustrady na balkonie ?
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-07-09 21:18:13
Zamierzamy zrobić proste w stylu nowoczesnym, ze stali nierdzewnej. Zbliżone do tych z orginalnej elewacji Opałka 2n2g.
odpowiedz
Odpowiedź do morien
morien  
Data dodania: 2014-07-11 09:21:53
A czy może Pani podać mi namiary na firmy od barierek z Wrocławia i okolic ? Z góry dziękuję:)
odpowiedz
Data dodania: 2014-07-23 21:00:14
Dobrze ze ta rurka zaczela teraz przepuszczac a nie jakby byly posadzki gotowe:-) Gratulujemy postepoww budowie. Pozdrawiamy
odpowiedz

Podłogówka ułożona a decyzja w sprawie balkonu zap

Blog:  makos
Data dodania: 2014-07-03
wyślij wiadomość
Wczoraj odbieraliśmy ukończone ogrzewanie podłogowe. Można powiedzieć że nasz domek jest już gotowy na jastrych :). W poniedziałek przyjeżdża pan z miksokretem i wylewamy kolejne masy betonu :D.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W garażu pętla ogrzewania podłogowego będzie zasilać grzejnik na ścianie. Zrezygnowaliśmy z ogrzewania podłogowego garażu ponieważ, trzeba by wylać więcej betonu i w ostateczności wszystko wyszło by zbyt kosztowne. 

blog budowlany - mojabudowa.pl
Jak już wspominałam przed wylewkami musieliśmy zdecydować się w jaki sposób chcemy wykończyć balkon. W ciągu ostatnich dni zrobiliśmy dokładne rozeznanie, skonsultowaliśmy się z kilkoma fachowcami od wykańczania balkonów i ostatecznie musieliśmy zrezygnować z płyt betonowych.

Wstępnie planowaliśmy wykonać na balkonach tarasy wentylowane. Niestety okazało się, że mamy za nisko okna - 15 cm nie wystarczy na dobre ocieplenie balkonu i ułożenie płyt betonowych na specjalnych wspornikach. Przestroga dla wszystkich, którzy myślą o innym sposobie wykończenia niż płytki. :/ Jak się okazuje już na etapie wybierania i mocowania okien trzeba wiedzieć jak wykończyć balkon. :)

Dlatego zmuszeni jesteśmy do wykończenia balkonów gresem lub klinkierem. Do uszczelnienia zastosujemy system Sopro. Dość kosztowny ale dobrze wykonany powinien spełnić swoją role. Więcej info na stronie: http://www.sopro.pl/E73-A70-NWM/virtual/dichtsystem/index.html

Przed wylewką na balkonach zostanie położony:
- uszczelniacz w dyspersji wodnej
- papa termozgrzewalna na gorąco
-  folia budowlana 0,2
- styropian 5 cm
- wylewka (jastrych) ze spadkiem

Po wylewkach przyjdzie system Sopro i płytki. Jeden z fachowców od balkonów zalecał wykończenie balkonów przed położeniem ocieplenia zewnętrznego oraz odradzał barierki mocowane od góry. Mamy nad czym myśleć.

 
8Komentarze
Data dodania: 2014-07-03 12:08:33
My też robiliśmy wszędzie ogrzewanie podłogowe z wyjątkiem garażu, gdzie planujemy grzejnik.
odpowiedz
Data dodania: 2014-07-03 12:14:12
My też ciągle myślimy nad balkonem i wykuszem.. Mocowania bedziemy robić od czoła przed ociepleniem. Izolacja tarasu to inna sprawa a jeśli chodzi o balkon to ostatnio znajomy polecił nam ocielenie od góry styrodurem +kilka warswt siatki i kleju, jakas izolacja ale bez wylewki betonowej.. Hmmm
odpowiedz
adas984  
Data dodania: 2014-07-03 22:07:11
A dlaczego "fachowiec" odradzał mocowanie balkonu od góry? Nasz opałek utkną w fazie pozwolenia na budowę i na własne oczy nie widziałem w nim balkonów. Spoglądając na projekt to mocowanie od czoła może być problematyczne na balkonie ściany frontowej. Z lewej strony dach zachodzi na balkon.
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-07-04 10:54:59
Podobno mocowanie od czoła jest bezpieczniejsze dla hydroizolacji balkonu. Każde przerwanie warstwy ochronnej może powodować późniejsze przecieki. Zauważyliśmy ten sam problem co ty. Rozważamy zagięcie barierki, ale decyzję podejmiemy po konsultacjach z firmami zajmującymi się montażem balustrad. Jeśli będziemy mocować balustrady od góry to postaramy się aby wykończenie balkonu i montaż balustrady był w tym samym czasie. Aby fachowcy mogli się porozumieć i porządnie wykonać hydroizolacje. Nie chciałabym na suficie w wykuszu mieć plam po przeciekach.
odpowiedz
Odpowiedź do adas984
adas984  
Data dodania: 2014-07-04 20:00:07
Zamontowałem już kilka balustrad montowałem od czoła i z góry od czoła jest dość problematyczny montaż. Najczęściej montujemy od góry na kotwy chemiczne na bazie żywicy jak dobrze zrobione to nie ma siły żeby ją wyrwać a tym bardziej żeby zaciekła tam woda. Zawsze przed montażem dopytujemy się ile jest wylewki, staramy się aby nie przebić izolacji. Dochodzi jeszcze płytka, klej to wystarczy aby trzymało
odpowiedz
Odpowiedź do makos
Data dodania: 2014-07-04 21:48:54
balkon i mostki termiczne
Gratulujemy postępów. My jeszcze jesteśmy na etapie papierkologii urzędniczej, przeglądając różne pisma natknąłem się na problem mostków termicznych, które tworzy płyta balkonowa, a później zanalazłem opis sposobu ich zminimalizowania tj specjalny łącznik termoizolacyjny (linki do szerszych informacji http://www.schock.pl/pl/produkty-pl/-elbet-elbet-80-mm-9 i drugi http://www.raba.pl/laczniki-termoizolacyjne-izoraba/
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-07-07 22:38:31
Dzięki za linki, na pewno się przydadzą !
odpowiedz
Odpowiedź do annaidarek
Data dodania: 2014-07-07 11:49:38
elegancko porozkladane :) dzis (poniedzialek) tez wlasnie z rana kret przyjechal ;) jutro jakies fotki wstawie. Pozdrawiamy!
odpowiedz
makos
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 262819
Komentarzy: 774
Obserwują: 295
On-line: 9
Wpisów: 116 Galeria zdjęć: 480
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników