Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Wrocławski Opałek 2N 2G

wpisy na blogu

Plany łazienkowe

Blog:  makos
Data dodania: 2014-05-28
wyślij wiadomość
W związku z tym, że już niedługo zaczniemy prace nad instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, musieliśmy uporządkować nasze pomysły na łazienki i kuchnie. Instalatorzy poprosili nas o konkretny rozkład i rodzaj rozwiązań jakie planujemy. A więc do rzeczy...

Kuchnia:
Zdecydowaliśmy się na zlewozmywak narożny, tak aby główny blat roboczy był przy największym oknie w kuchni. Moim marzeniem jest narożny zlewozmywak Blanco Modus, niestety cena jest trochę za wysoka  :), ale kto wie może wygram w totolotka ;)). Tak czy inaczej kran będzie zintegrowany ze zlewozmywakiem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kuchenkę gazową zostawiamy zgodnie z projektem.

Łazienki:
W łazience na parterze główną różnicą jest zamiana miejsca kibelka z umywalką. Wstępnie w łazienkach planujemy umywalki nablatowe. Na parterze, dodatkowo, rozważamy baterie podtynkową. Ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. A wy co radzicie?

W łazience na piętrze wymarzyliśmy sobie dwuosobową wannę ;)). W oko wpadła nam wanna akrylowa firmy Roca seria Hall.

blog budowlany - mojabudowa.pl
Baterie do wanny chcemy ukryć w półce. Mąż bardzo nalega na kanciaste kształty w łazienkach. Bardzo upodobał sobie kwadratowe umywalki. Tak więc przy wybieraniu czegokolwiek kierujemy się zasadą: "musi pasować do kwadratowych umywalek !". Dzięki temu nasza lista produktów się zawęża.
 
Myślę też, że udało nam się wybrać już ostatecznie przycisk do WC. Jak się okazało przyciski pasują tylko do wybranych modeli stelaży. Tak więc decydując się na przycisk Grohe Skate Cosmopolitan 38732, chcąc nie chcąc musimy też wybrać stelaż firmy Grohe.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli chodzi o prysznic to rozważamy kilka rozwiązań. Ogólnie podobają nam się odpływy liniowe, i długo tylko tą opcję braliśmy pod uwagę, ale ostatnio znaleźliśmy ciekawy brodzik firmy Roca seria Terran. Tak więc podjęcie decyzji trochę się skomplikowało. A wy co byście doradzili?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Baterii prysznicowej też się trochę naszukaliśmy. Chcieliśmy podtynkową z termostatem i deszczownicą. No i oczywiście pasującą do kwadratowych kształtów. Niestety wszędzie przy kwadratowych deszczownicach, słuchawka prysznicowa wyglądała jak telefon. Co mi osobiście niezbyt się podobało. Ale w końcu po długich poszukiwaniach chyba trafiliśmy na ideał: Grohe GROHTHERM 3000 COSMOPOLITAN G2500OMN.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A jak wam idzie podejmowanie tego typu decyzji?
4Komentarze
Data dodania: 2014-05-28 13:47:44
podejmowanie tych decyzji jest cięższe niż mogłoby się wydawać :) nad jednym zakupem czasem zastanawiam się tygodniami! a przyciski do wc mamy dokładnie takie jak wybraliście :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-28 18:52:10
U nas wszystko miało być zaokrąglone, ale nie opływowe :) Też podobała mi się wanna Roca Hall, ale ostatecznie wygrała Riho Lima. Do prysznica kupujemy odpływy liniowe. Pierwszy raz widzę taki brodzik, może do nowoczesnych łazienek by pasował, chociaż ja osobiście za strukturą betonu nie przepadam, wolę płytki. Ale jeśli wam sie podoba to czemu nie? Osobiście nie lubię też tego wybierania i przebierania, ja zawsze muszę zobaczyć wszystko na żywo, więc kojarzy mi się to z niekończącą sie jazdą po sklepach. W dodatku mamy z mężem często różne poglądy, więc wybór zajmuje nam dwa razy więcej czasu ;)
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-01 21:35:35
Krokwie
Witam serdecznie, Na wstępie gratuluję wyboru projektu i zdecydowanych postępów w budowie. Z racji tego że jestem raczkującym opałkowiczem mam następujące pytanie. Czy w związku z podwyższeniem ścianki kolankowej zdecydowaliście się na wydłużenie Krokwi i Krawężnic? Czy więźba pozostała bez zmian. Z góry dziękuję za pomoc. A&K
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-06-02 17:21:15
Cześć, gratuluje wybrania Opałka. Myślę, że bedziesz zadowolony :). Z tego co czytałam to planujesz dużo zmian na dole, ważne aby wam pasowało. W końcu to wy będziecie mieszkać w tym domku :). Odpowiadając na twoje pytanie: Tak wydłużaliśmy krokwie. Przed złożeniem zamówienia tartak został poinformowany o podniesieniu ścianki kolankowej i odpowiednio wydłużyli nam krokwie. Powodzenia :)
odpowiedz
Odpowiedź do gumisiowyopalek

Tynki

Blog:  makos
Data dodania: 2014-05-26
wyślij wiadomość
Z dnia na dzień coraz więcej ścian staje się białych. Po ostatnim tygodniu cała góra została już wytynkowana. Co prawda znaleźliśmy już parę poprawek do zrobienia ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu pracy tynkarzy. Ściany są proste i gładkie, a pokoje powoli zaczynają wyglądać właściwie :) :).

Ostatnie poprawki na parterze już zakończone. Kable już na swoim miejscu. W salonie zdecydowaliśmy się na ukrycie kabli pod tv w specjalnie przygotowanym tunelu. A w garażu już wstawiliśmy okna luksferowe. Ze spokojną głową mogliśmy oddać dzisiaj parter w ręce tynkarzy. A jeśli wszystko pójdzie według planu, to do końca tygodnia będziemy mieć już wszystkie ściany wytynkowane.

Za parę dni czerwiec, miesiąc, w którym prace zaczynają firmy od rekuperacji i wod-kan. W związku z tym zaczęliśmy się rozglądać za konkretnymi rozwiązaniami w łazienkach. W następnym poście postaram się w opisać co planujemy. A na razie przedstawiam efekty pracy tynkarzy na piętrze:

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Miłego dnia!​

 
4Komentarze
Data dodania: 2014-05-26 13:30:56
Pieknie, u nas już biało, cudna pogoda wspomogła osuszanie tynków. My naszej ekipy z polecenia na pewno nie polecimy już dalej :( Niestety zauważyliśmy parę niedociągnięć, a pracownicy okazali się cholernie niemili :(
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-27 18:05:48
Super. Zazdroszczę etapu w którym się znajdujecie.
odpowiedz
bomb01  
Data dodania: 2014-08-05 18:26:09
Witamy....można zapytać ile metrów tynków wyszlo... tak na oko? Pozdrawiamy
odpowiedz
makos  
Data dodania: 2014-08-05 22:11:32
Około 630 m2. Nie tynkowaliśmy sufitu w garażu i kotłowni.
odpowiedz
Odpowiedź do bomb01

Piętro oddane w ręce tynkarzy.

Blog:  makos
Data dodania: 2014-05-19
wyślij wiadomość

Wczoraj ostatatecznie przygotowaliśmy piętro pod tynki. Kable na miejscu, puszki zabezpieczone, styropian położony. Na koniec prac odbyła się sesja fotograficzna każdej ściany z miarką, aby żona wiedziała gdzie można bezpiecznie wbijać gwoździe :D.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl  blog budowlany - mojabudowa.pl

A dzisiaj pierwszy dzień pracy tynkarzy, oraz od niedzieli w gniazdku zamiast pięciu jajeczek jest teraz pięć czarnych łebków. Zamiast jednego lokatora mamy już teraz sześciu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

2Komentarze
wlos88  
Data dodania: 2014-05-20 15:51:23
taka sesja będzie na pewno bardzo przydatna:) pozdrawiamy!
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-26 13:28:16
ech, musieliśmy wynieść takie gniazdko, bo ptaki rozbijały nam się o okna :( niestety późno je zauważyliśmy.
odpowiedz

Zdążyć przed tynkami!

Blog:  makos
Data dodania: 2014-05-14
wyślij wiadomość

Praca nagli bo już w poniedziałek wchodzi ekipa od tynków gipsowych. Dni uciekają a tu jeszcze tyle do zrobienia! W tym tygodniu kończymy układać kable na piętrze. Potem zostanie jeszcze wyrównanie ścianki kolankowej przy belce twardym styropianem, no i oczywiście przeklikanie kabli w celu sprawdzenia czy jakiś nie został uszkodzony przy montażu. Na tym nasza praca na pietrze się kończy i oddajemy je w ręce tynkarzy. A my w tym czasie przenosimy się na parter robić ostatnie szlify.

Na parterze zostało nam jeszcze do położenia kilka kabli w garażu i kotłowni. Najbardziej pracochłonny bedzie pewnie montaż okien luksferowych w garażu. Ale to wszystko zaplanowane jest na następny tydzień. 

A o to foto-relacja z ostatnich postępów.

Podjazd przed domem juz posprzątany. Uzbierały się dwa kontenery (10m3) gruzu i śmieci.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W domku autostrady kabli na ścianach i podłogach. Mamy już otwory na odkurzacz centralny - jeden na piętrze i jeden na parterze.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W sumie w pocie czoła przez półtorej tygodnia pracowało sześć osób. W tym nawet najmłodszy w rodzinie chciał pomagać :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Elektryczne spostrzeżenia :)

Blog:  makos
Data dodania: 2014-05-12
wyślij wiadomość

U nas prace nad elektryką w toku, a ja w między czasie opiszę nasze elektryczne pomysły i wykonanie :) Może komuś się to przyda :D

Zanim rozpoczęliśmy kładzenie kabli, zaplanowaliśmy mniej więcej gdzie będą stały meble, sprzęty elektroniczne, rodzaje oświetlenia, czujki gazu i alarmowe. Trochę nam to pomogło i zaoszczędziło pomyłek.

W naszym przypadku lokalizację większości gniazdek i włączników mamy zbliżoną do projektu. Nanieśliśmy tylko kilka poprawek wynikające ze zmian jakie sami wprowadziliśmy (przesunięcie ścian, przestawienie umywalek, podwieszane sufity itp.)  Nie wiem czy jest sens opisywać dokładnie jak położone są u nas kable, więc może ograniczę się do kilku spostrzeżeń, które warto przemyśleć:

- puszki połączeniowe do rolet zewnętrznych umieściliśmy w otworach okiennych

- w związku z tym, że planujemy w domu system zarządzania budynkiem opartym o KNX, nasza instalacja trochę różni się od standardowej. Normalnie przewody pod oświetlenie idą Rozdzielnia – Włącznik – Lampa. W naszym przypadku lampy są bezpośrednio połączone z rozdzielnią, a do włączników idzie osobny przewód sygnałowy.

- przewody pod oświetlenie na parterze prowadziliśmy po podłodze poddasza i przekuwaliśmy się przez strop

- aby nie ciągnąć jeszcze większych ilości kabli, zaplanowaliśmy dwie połączone ze sobą rozdzielnie: jedna na parterze w kotłowni, druga na piętrze w sypialni.

- przewody pod oświetlenie na piętrze będziemy prowadzić po strychu (po tynkach) i będą się zbiegać w górnej rozdzielni

- staraliśmy się nie mieszać tras kablowych sygnałowych i elektrycznych

- do salonu i sypialni poprowadziliśmy po 2 przewody antenowe i 3 sygnałowe UTP.

- w salonie, kuchni i na zewnątrz budynku od strony tarasu poprowadziliśmy kable głośnikowe

- zrobiliśmy gniazda zewnętrzne na każdej stronie domu

- wyprowadziliśmy kable pod oświetlenie budynku z zewnątrz ( warto przemyśleć na tym etapie czy planujemy jakieś ozdobne oświetlenie budynku, tarasu)

- odbyliśmy rozmowę z fachowcami od rekuperacji, instalacji wod-kan i ogrzewania, dzięki temu dowiedzieliśmy się jak zaplanować kotłownie i jakie rodzaje kabli będą im potrzebne.

- w kuchni mniej więcej zaplanowaliśmy już ułożenie sprzętu AGD aby wygodnie rozmieścić gniazdka i włączniki. Dodatkowo pod zlewem umieściliśmy gniazdo elektryczne bo planuje szufladę na śmieci z systemem servo drive uno. Ten pomysł podsunęliście mi Wy w jednym z waszych postów. :)) Dzięki!!

- jeśli planujemy elektrycznie otwieraną furtkę i bramę wjazdową, dobrze jest pomyśleć o przycisku przy oknie kuchennym, nie tylko przy drzwiach wejściowych.

- doprowadziliśmy zasilanie i przewód sygnałowy do bramy garażowej

- warto również przemyśleć pociągnięcie takich przewodów do bramy wjazdowej i furtki.

Hmmm to chyba większość naszym przemyśleń i realizacji. Miłej lektury!

 

2Komentarze
Data dodania: 2014-05-12 11:37:47
Ja juz jestem mądrzejsza bo mamy gniazdko do lodówki zamontowane za szafką. Dostęp dla elektryka jest ale gniadko jest pod blatem a lodówka ma wyjście od góry i kabla nie starcza. w rogu szafki narożnej mamy gniazdko pod blatem aby nad blatem nie robic pełno gniazdek i w blacie zrobiliśmy gniazdo portójne chowane w spizarni mamy włącznik do oświetlenia z tyłu domu.
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-15 10:02:35
Przeczytałem , podoba mi się
Pana plan uwzględniający to co na wszelki wypadek. Ze swojej strony doradził bym tylko żeby : - pociągnąć kable antenowe do innych pokoi na potrzeby TV a przy której z rozdzielni zaplanować miejsce na multiswitch ( ja mam gniazda w każdym pokoju) - w oświetleniu na zewnątrz pamiętac również o oświetleniu ogrodu , - nie wiem jak będzie wprowadzony do domu sygnał do Internetu - czy drogą radiową czy po kablu warto o tym pamiętać . - jeśli gdzieś TV ma wisieć to oczywiście jakaś grubsza rurka w scianę do przewodów. Pozdrawiam
odpowiedz
makos
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 262801
Komentarzy: 774
Obserwują: 295
On-line: 9
Wpisów: 116 Galeria zdjęć: 480
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik